Duże doświadczenie w transporcie!

W branży transportowej działamy od 1991 roku, dzięki czemu możemy poszczycić się dużym doświadczeniem. To sprawia, że Klienci chętnie powierzają nam do transportu nawet najbardziej nietuzinkowe i cenne towary.

HastaSzczecin.pl

Witamy na naszej stronie! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Zapewniamy kompleksową obsługę Twojego zlecenia. Współpracując z nami możesz liczyć na fachowe porady od doświadczonego przewoźnika.

Dokumenty przy transporcie międzynarodowym

Ze znalezieniem firmy świadczącej usługi transportu międzynarodowego w zachodniopomorskim nie będziemy mieć wielkiego problemu, bo w samym Szczecinie jest ich wiele. Nie chcemy się tu jednak skupiać na wyborze samej firmy, ale przyjrzeć się dokumentom, które podczas takiego transportu są niezbędne. O jakich w związku z tym dokumentach mowa?

Transport międzynarodowy SzczecinW pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na kontrole ogólne. W takie sytuacji kierowca firmy świadczącej usługi transportu międzynarodowego w Szczecinie musi posiadać:

  • prawo jazdy,
  • dowód rejestracyjny pojazdu,
  • aktualne ubezpieczenie OC,
  • certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań bezpieczeństwa,
  • potwierdzenie dopuszczenia do ruchu,
  • wypis z licencji w ruchu międzynarodowym,
  • wypis z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika,
  • karty kierowcy,
  • potwierdzenia uiszczenia opłaty za przejazd po drogach,
  • odczyt z urządzenia rejestrującego parametry przejazdu, czyli czas jazdy i czas postoju oraz prędkość jazdy.

 

Dokumenty związane z transportem

Poza tym pamiętać trzeba również o dokumentach, które są bezpośrednio związane z transportowanym ładunkiem. Mowa tu oczywiście przede wszystkim o wszelkich zezwoleniach. Kwestią oczywistą jest natomiast konieczność posiadania zezwolenia na przejazd samochodu z ładunkiem lub bez niego o określonej masie, który powoduje określony nacisk na osie bądź też zezwolenie na przejazd samochodu z ładunkiem o określonych wymiarach.

Inne dokumenty dotyczą też transportu zwierząt, odpadów czy transgranicznego przewozu organizmów zmodyfikowanych genetycznie.

Informacje mają charakter wyłącznie informacyjny.

 

Nasi Klienci szukają także: transport Szczecin, transport ponadgabarytowy Szczecin, przewozy w Szczecinie, transport międzynarodowy zachodniopomorskie, firma transportowa Szczecin, transport ładunków Szczecin, transport kontenerów Szczecin, usługi transportowe Szczecin, transport kontenerów zachodniopomorskie, transport ponadgabarytowy w zachodniopomorskim