transport ponadgabarytowy w zachodniopomorskim

Transport ponadgabarytowy — co go charakteryzuje?

Wśród wszystkich rodzajów transportu bliżej trzeba się przyjrzeć transportowi ponadgabarytowemu, który jest w pewien sposób charakterystyczny. Skoro tak warto zastanowić się nad tym, co go charakteryzuje, a zrobimy to, zwracając uwagę na firmy wykonujące transport ponadgabarytowy w zachodniopomorskim. Jak to zatem jest z tym transportem ponadgabarytowym czy też ponadnormatywny, ponieważ tak również jest on określany?

Transport ponad stan

Jeśli w jakiś sposób mielibyśmy scharakteryzować taki transport, zwrócilibyśmy uwagę tutaj na to, że są to przewozy, gdzie towary wraz ze środkiem transportu przekracza swoją wielkością i masą dozwolone prawnie normy, które odnoszą się do poruszania się po drogach. Z reguły transport taki przekracza wymiary:

* całkowitą dozwoloną długość środka transportowego wraz z towarem – 16,50 m

* szerokość środka transportowego z towarem – 2,50 m

* wysokość pojazdu z towarem od ziemi – 4,00 m

* 42 tony ciężaru całkowitego licząc pojazd z towarem, kierowcą oraz paliwem

Odpowiednie planowanie

Nie jest w związku z tym tajemnicą, że firmy, które świadczą usługi transportu ponadgabarytowego w zachodniopomorskim, powinny mieć w nim ogromne doświadczenie. Między innymi też dlatego, że firma taka transport ponadnormatywny musi dobrze zaplanować. Niezbędne mogą być bowiem:

* eskorta policji

* ekspertyzy mostowe

* objazd trasy

* usuwanie oznakowania drogowego

 

Nie można w związku z tym ukryć, że przygotowanie transportu ponadnormatywnego nie jest zadaniem łatwym i wymaga od firmy transportowej sporych umiejętności.

Close Menu