Jak wybrać firmę transportową ze Szczecina?

Z usług „firm transportowych Szczecin” korzystamy dziś bardzo często, co oczywiście dziwić nie może. Jest to bowiem najlepszy, a niekiedy jedyny możliwy sposób, aby przewieźć odpowiednią liczbę osób, a tym bardziej interesujący nas towar.

Właśnie w tym drugim kontekście przyjrzymy się firmom transportowym, ale nie tyle ich działaniu, ile wyborze. Chcąc być dokładniejszymi, pod uwagę weźmiemy jedno województwo, a nawet miasto. Pod lupę weźmy więc stolicę województwa zachodniopomorskiego — Szczecin. Wiecie, na co zwrócić uwagę, wybierając firmy transportowe ze Szczecina?

Krajowy czy zagraniczny? Jaka usługa jest dla mnie?

W pierwszej kolejności trzeba odnieść się do rodzaju transportu. Jeśli jest to transport tylko i wyłącznie krajowy tego punktu pod uwagę brać nie trzeba. Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy to zlecany jest transport międzynarodowy.

Dobrze jest, jeśli wówczas firma transportowa pomaga załatwić wszelkie formalności i dokumentację z nim związaną. Nie da się ukryć, że taka pomoc dla wielu przedsiębiorców może okazać się bezcenna.

Rodzaj przewożonego ładunku

To oczywiście nie wszystko. Nie zapominajmy również i o rodzaju przewożonego ładunku. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że wielokrotnie firma do przewozu danego ładunku potrzebuje odpowiedniej floty, jak ma to miejsce na przykład przy produktach, które muszą być utrzymywane w odpowiedniej temperaturze. Wówczas taki transport jest realizowany z wykorzystaniem kontenera chłodniczego.

Poza tym uwagę zwrócić trzeba także na wszelkie dokumenty, które uprawniają firmy transportowe ze Szczecina do realizacji takich usług. Mowa tu między innymi o wszelkich pozwoleniach czy licencjach. Doskonałym tego przykładem może być na przykład transportu materiałów niebezpiecznych, który wymaga odpowiednich pozwoleń i koncesji.

W jaki sposób zweryfikować firmę transportową?

W przypadku współpracy z firmą transportową wiele umów ma charakter ustny, choć oczywiście lepiej, jeżeli są one sparafrazowane na piśmie. Jeśli tak nie jest do firmy transportowej dobrze mieć więc zaufanie.

Dlatego też nie można zapomnieć o weryfikacji firmy transportowej ze Szczecina, co też nie musi być wcale tak trudne, jak się wielu wydaje.

Najprościej firmę sprawdzić we właściwych rejestrach, a więc KRS, CEIDG, GUS, a w przypadku unijnych płatników VAT w VIES. Ponadto nie zapominajmy tutaj także o bazach dłużników, choć często dostęp do akt firm zbierających dane firm zadłużonych jest płatny.

Najprostszym sposobem jest natomiast przejrzenie informacji o firmie, które dostępne są w sieci. W tym przypadku dobrze jest zwrócić uwagę na opinie o firmie czy też przyjrzeć się bliżej jej stronom w portalach społecznościowych.